На початку XXI століття ліфтобудування сягнуло висот, про які Отіс, винахідник такого ліфта, яким ми його знаємо, не міг би і мріяти. Кількість можливих конструкцій ліфтів множиться, варіації матеріалів кабін безкінечні. Зрештою, сучасний ліфт може бути конструкцією, абсолютно незалежною від будівлі, де його встановили, і називається ліфтом без машинного приміщення.

Одним із таких підйомників є MONOLITO від компанії "Monitor S.p.A.", представником якої в Україні є компанія "Монітор-Україна".

Сертифікація за європейськими стандартами 95/16 СЕ та СЕ 89/366 означає, що безпека та якість продукції MONOLITO постійно контролюються, а кабіна такого ліфта захищена від електромагнітного випромінювання.

Цікаво, що ліфт MONOLITO може взагалі бути зібраний поза шахтою і вимагає лише однієї несучої стіни.

Дорожчий, але... дешевший?

Підйомники такого типу мають численні переваги: менше енергоспоживання порівняно з ліфтом із електричним та гідравлічним приводом; ефективне використання простору; численні варіанти планування будівель; використання новітніх технологій. Ліфт MONOLITO, встановлений повністю в межах шахти, не впливає на планування будинку, не вимагає додаткового приміщення на даху чи у підвалі, а це дуже спрощує роботу архітекторів та будівельників. Такий підйомник достатньо просто встановити в уже готовому будинку.

MONOLITO вимагає шахти менших розмірів, порівняно з традиційним ліфтом, завдяки розміщенню направителів на одній стіні шахти та компактності механізмів. А це означає менші витрати на будівельні матеріали або збільшення корисної площі будівлі. У будь-якому разі економічні вигоди очевидні.

Хто і як "рулить" ліфтом?

Як правило, на верхньому поверсі будівлі встановлюється шафа управління, доступ до якої має лише обслуговуючий персонал. У кабіні міститься двосторонній переговорний пристрій, який дозволяє пасажирові викликати допомогу у випадку аварії. Крім того, підйомне обладнання MONOLITO можна при потребі обладнати автоматичним пристроєм безпеки, який спрацює при падінні напруги. У конструкції MONOLITO передбачені резервні пристрої безпеки, такі як ловителі та подвійне дискове гальмо. А система віддаленого моніторингу Telemonitor дозволяє контролювати роботу ліфта через модем, а також отримувати сигнали тривоги, перевіряти правильність роботи вузлів та міняти програму керування з контрольного пункту.

 

Кабіни MONOLITO

Нарешті те, що найбільше цікавить пасажирів ліфта: кабіна. Можливість встановлення дверей центрального або бічного відкривання забезпечує комфорт, крім того, кабіна може мати будь-які розміри і витримувати до 1600 кг ваги. Кабіна може бути як звичайною, так і прохідною, а матеріали для неї використовуються найрізноманітніші. Зокрема, дуже красиві й престижні панорамні ліфти компанія "Monitor S.p.A." випускає на основі тієї ж технології.