Яке буває ліфтове обладнання?

Ліфт - це підйомний пристрій, який функціонує за циклічним принципом, призначений для транспортування по вертикалі вантажів і людей. Ліфтове устаткування можна розділити на три великі типи: пасажирське, вантажне і вантажопасажирське. Також існує класифікація за швидкістю підйому, вантажопідйомністю, типу і конструкції приводу, типу управління і ще безлічю інших властивостей.

Рух кабіни ліфта відбувається в спеціалізованій шахті, яка просто всіяна приладами та пристроями, призначеними для забезпечення безпеки. Ось основні з них:
- вловлювачі (не дають зрушити з місця кабіні, якщо раптом обірвалися троси або спуск став неконтрольованим і кабіна стала рухатися надто швидко);
- сигнальні лампи, вони сигналізують, що всередині ліфта в цей момент хтось є;
- автоматичні замки (фіксують вхід в шахту в стані закриття, якщо кабіна відсутня на цьому, конкретно взятому, поверсі);
- кінцеві вимикачі - вони обмежують пересування кабіни по вертикалі при досягненні верхніх або нижніх поверхів будівлі;
- дверні контакти, які перешкоджають пересуванню ліфта при закритих стулках дверей;
- гальма, які утримують конструкцію противаги + кабіна при зупинці і / або відключеному двигуні в стані нерухомості;
- внутрішній телефон (необхідний для того, щоб викликати електрика або механіка, якщо сталася неполадка).

Пасажирські ліфти управляються, переважно, кнопками. Якщо говорити про вантажні, то зазвичай замовнику надається вибір: за допомогою пульта або кнопкою. Останній варіант реалізується в двох варіантах - з провідником або без.

Обслуговують ліфти електромеханіки, повнолітні, з пройденим медоглядом, що працюють в цій сфері не менше півроку.

Малі вантажні ліфти перед запуском перевіряються шляхом випробування справності управління з кабіни і здійснення телефонного дзвінка з різних поверхів будівлі. Якщо цей етап пройшов позитивно, то настає наступний - статичні і динамічні випробування. Перші полягають в навантаженні ліфта подвійним значенням його вантажопідйомності і залишають в такому стані на 10 хвилин. Випробування вважається пройденим, коли кабіна не опускається сама по собі - значить, механічні гальма справні і діють. Другі ж - це завантаження на десять відсотків більше від норми, але при робочій швидкості. Так проводиться перевірка буферів, уловлювачів і гальм. Результати заносяться в паспорт ліфта інспектором держтехнагляду, після чого видається письмово оформлений дозвіл на експлуатацію.

Наостанок хотілося б підказати лайфхак, який буде корисний вам, якщо ви власник готелю. Якщо у вашому будинку 10 і більше поверхів, то варто поставити собі дві незалежних ліфтових системи для парних і непарних поверхів відповідно. Це дозволить розвантажити ліфтовий трафік і покаже високий рівень турботи про своїх клієнтів.

Наша компанія в повній мірі освоїла виробництво ліфтів. Ми готові взяти будь-яке ваше замовлення, навіть найнезвичайніше, адже до кожного ми підходимо індивідуально, і ніякі вимоги нас не злякають. Ліфтове обладнання купити можна без проблем і особливих пошуків, але тільки у нас ви знайдете оптимальне співвідношення ціна-якість, яке підійде кожному.