Що потрібно знати про автомобільні ліфти?

При проектуванні будинків, в яких буде здійснюватися переміщення транспорту всередині, далеко не в останню чергу варто задуматися про те, як воно буде відбуватися. Саме ці завдання виконують автомобільні ліфти.

Архітектурна сторона проекту сильно залежить від типу ліфта, який ви виберете, адже необхідно врахувати безліч фактів: число техотворів, розміри самої шахти і дірок в перекриттях між поверхами, чи потрібні будуть приямка і машинне відділення. Також варто врахувати тип і розмір навантажень, які будуть впливати на несучі, і не тільки, стіни будівлі.

Автомобільний ліфт знайде своє застосування в найрізноманітніших будівлях. Це і ТРЦ з паркуванням на даху, і елітний житловий комплекс з заглибленою автопарковкою, і промислові склади, і навіть дача з гаражем в підвалі.
При виборі оптимального варіанту не кожен проектувальник врахує те, що звичайний ліфт для машин і ліфт-підйомник багато в чому відрізняються, і другий варіант найчастіше буває більш вигідним рішенням. Адже в ньому поєднуються плюси і ліфта, і підйомника: хороша система управління, пристойний запас ресурсу роботи, безпека і надійність, можливість підлаштування під індивідуальні замовлення від клієнтів, а також невибагливість до місця розташування в будівлі або поза нею.

Ліфт для автомобілів з гідравлічною тягової частиною - це прекрасна альтернатива безликим класичним ліфтам для автомобілів, що вже приїлися. Вони бувають двох видів: ножичні і колонні. Давайте розглянемо детальніше обидва види.

1) НОЖИЧНІ.
Рух підйомної платформи здійснюється важелями, які знаходяться під нею і розташовані по типу ножиць. Гідроциліндри, коли впливають на них, змушують їх розкладатися, і таким чином платформа рухається вгору. Цю конструкцію наполегливо радять не застосовувати, якщо маса автомобіля перевищує 3 тонни, а необхідна висота підйому - 4 метри. В інших випадках краще застосовувати підйомник для авто колонного типу. Також не варто забувати, що висота підйому безпосередньо корелює з довжиною самих ножиць. Адже ножиці розташовані під платформою і не можуть перевищувати її по довжині, відповідно, і висота підйому найбезпосереднішим чином залежить від параметрів платформи підйомника.

2) КОЛОННІ
У цій варіації конструкція підйомника складається з двох або чотирьох колон-напрямних, які стоять вертикально. Тут гідроциліндри змушують переміщати каретки через продуману систему, яка включає в себе тягові ланцюги і поліспасти. Сама ж платформа непорушно кріпиться до кареток, за рахунок яких і пересувається. Уся складність конструкції призначена для того, щоб підвищити передавальне число: коли платформа йде вгору на два метри, сам гідроцилиндр піднімається тільки на один. Стандартним значенням довжини циліндра є сім метрів.

Також ніколи не варто забувати, що вибирати модель ліфта найкраще з огляду не тільки на його технічну сторону, але і на архітектурні рішення самої будівлі, де він буде поставлений. Таке обладнання - це складне і несерійне виробництво, тому нагадати зайвий раз проектувальникам про те, що обов'язково слід врахувати його в своїх розрахунках, - це кращий спосіб не шкодувати про викинуті на вітер гроші. А якщо вам треба купити ножичний підйомник, пропонуємо звернутися в компанію «Монітор-Україна». Гарантуємо високу якість продукції і тривалий термін роботи. Переконайтеся в цьому особисто!