Ліфти Україна: різновиди та особливості

Слово "ліфт" походить від англійського слова to lift – піднімати. Це досить популярний вид підйомних машин, використовуваних для підйому і спуску людей та різних важких предметів. Ліфт належить до машин періодичної дії.

Існує величезна кількість різновидів ліфтів, які класифікують за різними параметрами. Залежно від виду вантажу виділяють такі категорії ліфтів:

• пасажирські – їх встановлюють в житлових, громадських приміщеннях, а також у промислових будівлях з метою перевезення людей;

• вантажні – призначені для переміщення різних вантажів;

• лікарняні – були розроблені спеціально для медичних установ і мають специфічні конструктивні особливості для організації підйому і спуску хворих з супроводом медперсоналу.

Також ліфти поділяють за швидкістю руху на: високошвидкісні – швидкість руху становить понад 4 м/с, швидкісні –  2-4 м/с, швидкохідні – 1-2 м/с, і тихохідні – швидкість руху не перевищує 1 м/с.

Основним технічним параметром будь-яких ліфтових установок є вантажопідйомність – гранично допустима вага, яку можна піднімати з використанням цього ліфта, при цьому вага самої кабіни сюди не входить. Також номінальна вантажопідйомність залежить від площі самої кабіни.

Точність зупинки – це відстань між рівнем ліфтового майданчика на поверсі та власне підлогою, де здійснено зупинку самої кабіни. Можливим є відхилення в одну або іншу сторону 3,5 см.

Щодо швидкості руху ліфта, то виділяють її робоче і номінальне значення. Робоча швидкість – це фактична швидкість, з якою рухається ліфт, номінальна – це значення, яке розраховане для цієї кабіни.

Місткість визначається кількістю осіб, що перебувають в ліфті одночасно. Її визначають часткою від ділення величини вантажопідйомності на середню вагу однієї людини, яка становить 75 кг.

За типом приводу дверей розрізняють ручні, автоматичні і напівавтоматичні ліфти. Відповідно до виду використовуваної енергії виділяють гідравлічні і електричні ліфтові установки.

Також існує спеціальна система для управління ліфтами, її класифікують за такими критеріями, як місце, де здійснюється управління, і характер подачі команд. Зокрема, управління здійснюють з таких місць: зовні – майданчики на поверхах, або безпосередньо з кабіни – внутрішнє.

Ліфти Україна ви можете замовити в компанії "Монітор-Україна". Наша компанія надає гарантійне обслуговування терміном на 24 місяці. Здійснюємо доставку замовлень в будь-який регіон України. Час поставки замовлення залежить від вибраного обладнання. Працюємо за передоплатою. Здійснюємо як оптовий, так і роздрібний продаж. Будемо раді нашій співпраці і чекаємо замовлення!